Dodany: 2011-01-31 09:40:30

Ceny w gabinetach stomatologicznychStomatolog poznań jest lekarzem specjalistą, do którego obowiązków należy leczenie i profilaktyka chorób uzębienia, jamy ustnej, dziąseł i przyzębia. Dentysta poznań zanim został lekarzem musiał ukończyć studia stomatologiczne, odbyć dwuletnie praktyki w placówkach prywatnych lub państwowych oraz zdać państwowy egzamin lekarza stomatologa.

 

Dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków dentysta olsztyn mógł założyć swój gabinet. Wielu stomatologów, mimo że mają własny gabinet lekarski, mają również podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Dzięki temu, za każdego pacjenta dostają od NFZ konkretną sumę, a chorzy posiadający ubezpieczenie zdrowotne nie muszą płacić za zabiegi z własnej kieszeni. Trzeba jednak wspomnieć, że wiele zabiegów niestety nie jest refundowanych przez NFZ.

 

Taki zabiegiem jest na przykład leczenie kanałowe zębów trzonowych. Fundusz płaci tylko za leczenie kanałowe 4 zębów przednich. Te z kolei rzadko psują się do tego stopnia, że wymagają tego zabiegu. Częściej w taki sposób leczy się zęby trzonowe, za co trzeba już zapłacić. Zazwyczaj jest to koszt 200-300zł za jednego zęba. W zależności od tego ile kanałów trzeba wypełnić.

 

Szczegółowe cenniki wykonywanych zabiegów stomatologicznych prezentują strony www poszczególnych placówek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ceny w gabinetach stomatologicznych
Nick: