Dodany: 2011-01-31 09:44:29

SzczoteczkiGłównym zadaniem, którego się podejmuje dentysta poznań jest nie tylko leczenie schorzeń, które atakują nasze zęby, ale również ich profilaktyka. To właśnie dentysta poznań jest lekarzem, który ma promować higienę jamy ustnej wśród swoich pacjentów, tak jak inni lekarze promują zdrowy tryb życia i ograniczenie cholesterolu czy palenia.

 

dentysta olsztyn w szczególności powinien edukować nas o prawidłowej higienie jamy ustnej. Warto wiedzieć, że aby utrzymywać stałe pH, które zapobiega rozwijaniu się bakterii, trzeba szczotkować zęby po każdym posiłku. Oczywiście nie zawsze w ciągu dnia możemy to zrobić, dlatego warto mieć przy sobie gumę do żucia bez cukru. Żucie gumy powoduje produkcję śliny, ta z kolei działa antybakteryjnie i podwyższa poziom pH w ustach.

 

Warto również zainwestować w szczoteczkę do zębów. Coraz większa ilość stomatologów poleca elektryczne szczoteczki do zębów. Jednak bez względu na to jaką szczoteczką myjemy zęby, musimy pamiętać, aby dopasować stopień jej twardości. Twarda szczoteczka może kaleczyć dziąseł, przy zbyt silnym nacisku, miękka może z kolei nie docierać wszędzie tam, gdzie chcemy. Najczęściej używana jest szczoteczkę medium. Jednak ważne jest by dopasować ją indywidualnie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Szczoteczki
Nick: