Dodany: 2011-01-31 11:14:53

Nici dentystyczneDentysta olsztyn jest lekarzem, który nie tylko leczy choroby zębów, ale również ma im zapobiegać. Dlatego, dentysta poznań stosuje leczenie zachowawcze, które ma na celu ratować zęby, w jakimkolwiek nie byłyby one stadium choroby. 

 

Dentysta poznań odpowiada również za profilaktykę chorób uzębienia, która ma zapobiegać ich powstawaniu. Aby z powodzeniem nie tylko leczyć, ale przede wszystkim zapobiegać chorobom, stomatolodzy zachęcają pacjentów do odwiedzania ich gabinetów przynajmniej dwa razy do roku. Jeśli z naszymi zębami dzieje się coś złego, są wrażliwe na opukiwanie, bolą podczas jedzenia, zauważymy w nich ubytki do dentysty musimy się udać jak najszybciej.

 

Podczas takiej kontroli warto zapytać dentystę o odpowiednią dla nas szczoteczkę do zębów, pastę oraz nici dentystyczne. Zabieg nitkowania przez wielu z nas uważany jest za zbędny, ponieważ myślimy, że szczoteczka wyczyści wszystkie zakamarki jamy ustnej. Niestety jest to błędne założenie. Szczoteczka niestety nie sięga do przestrzeni między zębowych, w których najczęściej rozwijają się bakterie powodujące próchnicę oraz paradontozę. Takie miejsca trzeba czyścić specjalnymi nićmi nasączonymi preparatem antybakteryjnym i czyszczącym.Dodaj nowy komentarz do artykułu Nici dentystyczne
Nick: