Dodany: 2011-01-31 11:19:23

FluorozaDentysta poznań to lekarz, który diagnozuje i leczy choroby zębów zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dentysta poznań, który zajmuje się tak zwaną pedodoncją, czyli stomatologią dziecięcą musi mieć nie tylko odpowiednie podejście do małych pacjentów, ale również odpowiedniej wielkości narzędzia, które pozwolą leczy ich małe ząbki.

 

dentysta olsztyn u dzieci zajmuje się najczęściej wypełnieniem ubytków. Mleczne zęby mają to do siebie, że wypadają same, dlatego nie trzeba ich wyrywać. Oprócz tego dentysta przeprowadza również zabiegi profilaktyczne, jak lakowanie zębów, czy fluoryzacja. Jednocześnie stomatolodzy przestrzegają rodziców przed samodzielnym podawaniem fluoru dzieciom, szczególnie preparatów doustnych  w kroplach czy tabletkach. Fluor w dużym stężeniu jest bowiem bardzo toksyczny.

 

Badania dowodzą, że nadmiar fluoru powoduje znaczne obniżenie jakości tkanki kostnej i zębiny, czego wynikiem jest odwapnienie kości i pojawienie się brunatnych plam na szkliwie zębów. A to już objawy fluorozy, która jest groźną chorobą zębów. Powoduje ona osłabienie szkliwa, w konsekwencji czego zęby stają się słabe, odwapnione i wypadają..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Fluoroza
Nick: