Dodany: 2011-01-31 11:22:35

ParadontozaJednym z problemów, które dotykają osoby nie dbające o codzienną, prawidłową higienę jamy ustnej jest paradontoza. Dentysta poznań leczył już wiele przypadków paradontozy, która atakowała nawet młodych ludzi, około 30 roku życia.

 

Jak twierdzi dentysta olsztyn, paradontoza staje się coraz bardziej powszechną chorobą wśród naszego społeczeństwa. Początki tej choroby są powiązane z zapaleniem dziąseł. Jeśli jest ono nie leczone staje się główną przyczyną paradontozy. Dentysta poznań zaleca częste kontrole w swoim gabinecie w celu wykrycia w zwalczenia wszelkich nieprawidłowości związanych z chorobami zębów, także z paradontozą. Jeśli nasze dziąsła są zaczerwienione, krwawią podczas szczotkowania, czy jedzenia twardych owoców, z ust wydobywa się nieprzyjemny zapach to znak, że z naszymi zębami dzieje się coś złego.

 

Nieleczone zapalnie dziąseł sięga głębiej, atakując korzenie zębów, powoduje ich osłabienie i chwianie się. W konsekwencji czego zęby wypadają. W tym stadium często chorego zęba nie da się już wyleczyć i dentysta musi go usunąć. Dlatego warto kontrolować stan naszego uzębienia przynajmniej dwa razy w roku..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Paradontoza
Nick: