Dodany: 2011-01-31 11:25:13

Gabinety protetyczneDentysta olsztyn zajmuje się nie tylko leczeniem ubytków w zębach i próchnicy, ale również leczeniem wszelkich stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej. Dentysta poznań to także specjalista, który leczy wszelkie schorzenia atakujące przyzębie lub same zęby i dziąsła. Dentysta poznań może również specjalizować się w protetyce.

 

Bardzo często w gabinetach dentystycznych można wykonać proste zabiegi protetyczne, jak wstawienie koron, założenie licówek, czy nawet wszczepienie implanta zęba. W takich gabinetach można także wykonać odlew własnej szczęki i żuchwy, aby zrobić sztuczną protezę. Takie protezy są przydatne zwłaszcza dla osób w podeszłym wieku, których zęby są już bardzo słabe, i na wskutek odwapnienia kości chwieją się, kruszą i wypadają oraz ulegają mechanicznemu ścieraniu.

 

Wtedy właśnie, dobrze wykonana proteza zastępuje naturalne uzębienie i zapewnia komfort gryzienia oraz przeżuwania. Protetyk zajmie się wykonaniem różnego rodzaju protez zębowych. Na każdą z nich trzeba jednak poczekać, zazwyczaj około dwóch tygodni. Po tym czasie następuje „przymiarka” protezy, jeśli nic nie uwiera, praktycznie od razu można ją założyć i nosić.Dodaj nowy komentarz do artykułu Gabinety protetyczne
Nick: