Dodany: 2011-01-31 11:28:50

Gabinety ortodontyczneStomatolog poznań nie tylko leczy już istniejące choroby, ale również stara się im zapobiegać poprzez działania  profilaktyczne. Jednym z najczęstszych problemów, które diagnozuje dentysta olsztyn i z którym zgłaszają się do niego pacjenci jest krwawienie dziąseł.

 

Jak twierdzi sam dentysta poznań, krwawienie dziąseł może mieć różne przyczyny. Najczęstszą z nich jest stłoczenie zębów i wady zgryzu. Jeśli stomatolog zdiagnozuje problemy z ustawieniem zębów skieruje nas do ortodonty. Niewłaściwe nachylenie zębów między górną i dolną szczęką może doprowadzić do chorób przyzębia, rozchwiania, wysuwania zębów, a nawet zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych. Dlatego ze wszelkimi problemami związanymi z wysuwaniem lub krzywym ustawieniem zębów powinniśmy zgłaszać się do ortodonty.

 

Leczenie tych wad polega na założeniu aparatu korekcyjnego stałego, zazwyczaj na 2-3 lata lub aparatu ruchomego, który można zdejmować. Jednak im dłużej się go nosi tym szybsze i trwalsze będą efekty, dlatego ortodonta często wybiera aparat stały. Zwłaszcza jeśli pacjent od razu zaznacza, że może zapominać o założeniu tego ruchomego..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Gabinety ortodontyczne
Nick: