Dodany: 2011-01-31 09:29:47

Jak założyć gabinet stomatologicznyDentysta poznań to specjalista, który zajmuje się nie tylko leczeniem wszelkich ubytków w uzębieniu, stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, ale również profilaktyką tych chorób. Oprócz tego dentysta poznań jest lekarzem odpowiedzialnym za promowanie higieny jamy ustnej.

 

Aby dentysta olsztyn mógł wykonywać swój zawód musi skończyć sześcioletnie studia stomatologiczne na uniwersytecie lub akademii medycznej. Po ukończeniu studiów absolwent musi także zdać państwowy egzamin stomatologiczny. Dopiero po otrzymaniu pozytywnego wyniku z tego egzaminu absolwent może rozpocząć wykonywanie zawodu. Bardzo ważne są również praktyki, które można odbyć w prywatnym lub państwowym gabinecie.

 

Kiedy wszystkie te warunki zostaną spełnione stomatolog może otworzyć własny gabinet lub pracować w przychodni na kontrakcie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby założyć swój gabinet stomatolog musi najpierw zarejestrować działalność gospodarczą. Następnie wynająć lokal i go odpowiednio wyposażyć, co zazwyczaj jest najbardziej kosztowne. Specjalistyczny sprzęt, fotel dentystyczny, odpowiednie narzędzia, pomieszczenie do sterylizacji, rejestracja i poczekalnia dla pacjentów wszystko musi być odpowiednio wyposażone..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak założyć gabinet stomatologiczny
Nick: