Dodany: 2011-01-31 11:17:17

ParadontozaDentysta olsztyn zajmuje się wieloma przypadkami, w których zęby wymagają natychmiastowej interwencji. Jednym z problemów, z którym coraz większa ilość pacjentów zgłasza się do dentysty jest paradontoza.

 

Stomatolog poznań zajmuje się leczeniem paradontozy praktycznie w każdym stadium. Jednak w wielu przypadkach pacjenci zgłaszają się do niego, kiedy na pomoc jest już praktycznie za późno. Wtedy dentysta poznań może już tylko usunąć chwiejącego się zęba. Aby do takich wypadków dochodziło jak najrzadziej, stomatolodzy zachęcają do częstszych kontroli, przeprowadzanych w ich gabinecie. W przypadku kiedy z zębami nic się nie dzieje trzeba ja kontrolować przynajmniej dwa razy do roku. Kiedy jednak mamy jakieś problemy, typu krwawienie dziąseł, ból zębów, czy ubytki, a nawet zaczerwienione dziąsła, które bolą lub swędzą, nie wolno zwlekać i do dentysty pójść trzeba jak najszybciej.

 

Paradontoza to bardzo poważna choroba. Eksperci szacują, że jest to jedna z najczęstszych przyczyn wypadania zębów u ludzi powyżej 35 roku życia. Paradontoza zaczyna się od zapalenia dziąseł, nieleczony stan zapalny sięga głębiej, aż uszkadza korzeń oraz miazgę zęba. Nasze dziąsła są zaczerwienione, intensywnie krwawią podczas jedzenia lub szczotkowania, a zęby zaczynają się chwiać i w konsekwencji wypadają.Dodaj nowy komentarz do artykułu Paradontoza
Nick: